DZIEŃ DZIECKA POD ŻAGLAMI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 czerwca 2018

W dniu 2 czerwca 2018 r. Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zabrodziu zorganizowało po raz kolejny imprezę plenerową dla 25 dzieci z naszej gminy. Piknik odbył się w Ośrodku Sportów Wodnych ,,Marina” nad Zalewem Zegrzyńskim.

Dzieci miały możliwość zwiedzania portu, zapoznania się z teorią pływania pod żaglami oraz pływania pod opieką kadry żeglarskiej na motorówkach, żaglówkach i „ribach”.

Ratownicy z Wodnej Straży Ochotniczej z Pułtuska zorganizowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przy aktywnym udziale wszystkich uczestników.

Atmosferę umilała muzyka szantowa w wykonaniu zespołów: Alibi Blues i Loża Szyderców.

Organizatorzy zadbali również o zaspokojenie apetytów małych żeglarzy, serwując znakomity poczęstunek.

Na zakończenie dzieci otrzymały od organizatorów imprezy upominki oraz dyplomy za uczestnictwo w pikniku fanów sportów wodnych i aktywną postawę podczas szkolenia z ratownictwa medycznego i bezpieczeństwa na wodzie.

Przygoda z żaglami wzbudziła wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy na twarzach i radosne komentarze po powrocie z wycieczki. 

Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Jackowi Zalewskiemu  - komandorowi Sekcji Turystyki Żeglarskiej i Motorowej za zaproszenie naszych dzieci do udziału w tej przygodzie która może zainteresować żeglarstwem w przyszłości.

 

Wójt Gminy Zabrodzie