Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 października 2019

Urząd Gminy Zabrodzie obserwując aktualną sytuację na rynku tworzyw sztucznych i docierające głosy rolników o braku odbioru folii z gospodarstw rolnych, podjął decyzję o  złożeniu wniosku o dofinansowanie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Niezbędnym załącznikiem do w/w wniosku jest posiadanie inwentaryzacji tych odpadów.

W związku z powyższym rolnicy zainteresowani odbiorem odpadów takich jak: folia rolnicza, siatka do owijania balotów, sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach, opakowania typu Big Bag mogą składać deklarację o ilości posiadanych w/w odpadów w terminie do 8.11.2019r.

Odpady przeznaczone do odbioru należy składować zwinięte w bele lub rolki umożliwiające ich zważenie i załadunek.

Deklaracje dostępne  są:
-  u Sołtysów w poszczególnych miejscowościach
-  w Urzędzie Gminy Zabrodzie
-  do pobrania na stronie internetowej Urzędu

W przypadku otrzymania dofinansowania Gmina Zabrodzie ustali zasady usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Szczegółowe informacje – Gmina Zabrodzie, pokój nr 4 w godzinach pracy urzędu oraz pod numerem tel.  29 64 23 191.

Realizacja zadania nastąpi w 2020r.

Akcja ma na celu ułatwienie mieszkańcom Gminy Zabrodzie pozbycia się odpadów pochodzących z gospodarstw rolnych w sposób prawidłowy, ekologiczny i przyjazny środowisku.

Pliki do pobrania