Nowe komputery dla szkoły w Zabrodziu

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 listopada 2019

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu został laureatem dobrosąsiedzkiego konkursu “WzMOCnij swoje otoczenie”, którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Uznanie zyskał projekt „Kompetencje informacyjne kluczem do lepszej przyszłości”, który zapewnił uczniom dostęp do nowych komputerów w szkolnej pracowni.

– Dzięki udziałowi w projekcie w naszej szkole powstała pracownia z 24 komputerami. Uczniowie korzystają teraz z dobrze wyposażonej pracowni, a lekcje informatyki prowadzone są zgodnie z zalecanymi warunkami realizacji podstawy programowej - jeden komputer na jednego ucznia. To pozwoliło nam na takie ułożenie planu lekcji, aby uczniowie kończyli obowiązkowe zajęcia w szkole najpóźniej po siódmej godzinie lekcyjnej – mówi Alina Gotowiec, dyrektor ZS-P w Zabrodziu.

Wyposażona pracownia umożliwiła także organizację szkolenia dla nauczycieli oraz rodziców, pokazującego możliwości jakie daje e-dziennik w obszarze komunikacji z  rodzicami i uczniami. Wzięło w nim udział 45 osób.

Wygrana w konkursie PSE została bardzo entuzjastycznie odebrana przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Nauczyciele chętnie angażują się do realizacji projektu i mają pomysły na jego kontynuację.

– Już dzisiaj zapraszamy seniorów, babcie i dziadków naszych uczniów, na listopadowe szkolenie „Internet - to nie takie trudne”, które poprowadzą nasi nauczyciele i uczniowie – informuje dyrektor Gotowiec.

– Zależy nam, aby być dobrym sąsiadem i dlatego w gminach, na terenie których realizujemy inwestycje infrastrukturalne, przeprowadziliśmy pierwszą edycję konkursu dobrosąsiedzkiego na grantowe projekty społeczne mówi Beata Jarosz-Dziekanowska, rzeczniczka prasowa PSE. – Wspierając finansowo najlepsze inicjatywy chcemy poprawiać komfort życia lokalnych społeczności – dodaje.

Ogłoszony w lutym konkurs PSE „WzMOCnij swoje otoczenie” ma na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu.

Więcej informacji o PSE jest dostępnych na stronie raport.pse.pl.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Klasa IIIc w pracowni komputerowej

  Klasa IIIc w pracowni komputerowej

 • Powiększ zdjęcie Nauczyciele podczas szkolenia doradczo -wdrożeniowego

  Nauczyciele podczas szkolenia doradczo -wdrożeniowego

 • Powiększ zdjęcie Szkolna pracownia komputerowa wyposażona w dodatkowe komputery

  Szkolna pracownia komputerowa wyposażona w dodatkowe komputery