Urząd Gminy Zabrodzie

Nowy samochód dla OSP Zabrodzie

28 grudnia 2018

Po sesji Rady Gminy Zabrodzie, która odbyła się 28 grudnia br. Wójt Gminy Zabrodzie Krzysztof Jezierski w obecności Radnych Gminy Zabrodzie oraz Sołtysów dokonał symbolicznego przekazania kluczyków do nowego samochodu Prezesowi OSP Zabrodzie Dh Przemysławowi Raniewiczowi.

Zakup samochodu sfinansowany został ze środków:

Łączna wartość pojazdu 197 000,00 zł

Dodatkowo pojazd doposażony został przez OSP Zabrodzie w wysokociśnieniowy agregat wodno-pianowy za kwotę 26 200,00 zł

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy zabudowany jest na podwoziu pojazdu Ford Ranger. Zabudowa pojazdu wykonana została z kompozytu. Pojazd wyposażony jest w silnik o pojemności 3,2 l i mocy 200 KM dodatkowo na pojeździe zamontowano zbiornik wodny z wysokociśnieniowym agregatem gaśniczym, wyciągarkę, piłę i podręczny sprzęt gaśniczy. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 jest pierwszym tego typu pojazdem na terenie powiatu wyszkowskiego.

Pojazd zakupiono w celu zwiększenia możliwości operacyjnych jednostki OSP Zabrodzie w zakresie działań przeciwpowodziowych i poszukiwawczych oraz odciążenia przy mniejszych zdarzeniach dotychczas użytkowanego średniego samochodu ratowniczo gaśniczego GBA2,5/24 MAN TGM 13.280.

Samochód pozwoli obniżyć koszty działań ratowniczo-gaśniczych, do których dysponowani są strażacy z Zabrodzia.

Parametry użytkowe pojazdu jak kąt natarcia i zejścia, kąt rampowy i prześwit połączone z napędem 4x4 sprawiają, że pojazd ten jest niezastąpiony podczas takich działań jak:

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie