Urząd Gminy w Zabrodziu

Strona główna

Aktualności

Informacja

W związku z rozbudową drogi w dniach 15-17 października (wtorek-czwartek) będzie wyłączone z ruchu skrzyżowanie ul. Wiśniowej i ul. Osiedlowej w miejscowości Lipiny.

14 października 2019
Czytaj więcej o: Informacja

Wyniki głosowania

Wyniki głosowania w wyborach do Sejmu oraz Senatu Rzeczypospolitej Poskiej z gminy Zabrodzie opublikowane są na stronach Państwowej Komisji Wyborczej:

Frekwencja w gminie Zabrodzie wyniosła 59,04%.

14 października 2019
Czytaj więcej o: Wyniki głosowania

Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz środków ochrony osobistej dla członków OSP Słopsk

W dniu 06 września 2019 r. Gmina Zabrodzie podpisała umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację zadania „Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz środków ochrony osobistej dla członków OSP Słopsk”.

W ramach realizacji zadania  Gmina Zabrodzie otrzyma z WFOŚiGW w Warszawie dotację w wysokości 30 000,00 zł na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz środków ochrony osobistej tj. aparatów powietrznych, kurtyn wodnych, detektora prądu przemiennego, węży pożarniczych, rękawów sorpcyjnych oraz ubrań specjalnych.

7 października 2019
Czytaj więcej o: Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz środków ochrony osobistej dla członków OSP Słopsk
Powiększ zdjęcie

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

4 października 2019
Czytaj więcej o: Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!
Powiększ zdjęcie Dębinki,%2026.09.2019r.

Zaproszenie na wystawę

Fundacja Museion Norwid zaprasza do pałacu w Dębinkach na zwiedzanie wystawy prezentującej architektoniczne projekty rewitalizacji obiektu oraz jego otoczenia. Pokazujemy 23 koncepcje rozwiązań powstałych z myślą o utworzeniu Muzeum Norwida.

Wystawę można oglądać codziennie od godziny 8:00 do 18:00.

26 września 2019
Czytaj więcej o: Zaproszenie na wystawę