Inne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz środków ochrony osobistej dla członków OSP Słopsk

W dniu 06 września 2019 r. Gmina Zabrodzie podpisała umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację zadania „Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz środków ochrony osobistej dla członków OSP Słopsk”.

W ramach realizacji zadania  Gmina Zabrodzie otrzyma z WFOŚiGW w Warszawie dotację w wysokości 30 000,00 zł na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz środków ochrony osobistej tj. aparatów powietrznych, kurtyn wodnych, detektora prądu przemiennego, węży pożarniczych, rękawów sorpcyjnych oraz ubrań specjalnych.

7 października 2019
Przejdź do - Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

4 października 2019

NABÓR RADNYCH DO MŁODZIEŻOWEGO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

Informujemy, że Fundacja Civis Polonus prowadzi NABÓR RADNYCH DO MŁODZIEŻOWEGO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

Spotkania informacyjne dotyczące rekrutacji, które odbędą się w:

  • Siedlcach - 3 października,godzina 15:30
  • Radomiu - 8 października,godzina 15:30 
  • Ciechanowie - 9 października,godzina 15:30
  • Płocku - 10 października,godzina 15:30
  • Ostrołęce - 11 października,godzina 15:30

 

26 września 2019
Czytaj więcej o: NABÓR RADNYCH DO MŁODZIEŻOWEGO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO
Przejdź do - Zaproszenie na wystawę

Zaproszenie na wystawę

Fundacja Museion Norwid zaprasza do pałacu w Dębinkach na zwiedzanie wystawy prezentującej architektoniczne projekty rewitalizacji obiektu oraz jego otoczenia. Pokazujemy 23 koncepcje rozwiązań powstałych z myślą o utworzeniu Muzeum Norwida.

Wystawę można oglądać codziennie od godziny 8:00 do 18:00.

26 września 2019

Konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy

W związku z odbywającymi się w Ciechanowie w dniu 8 września br. Dożynkami Wojewódzwa Mazowieckiego odbędzie się Konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy.

W załączeniu Regulamin konkursu oraz Formularz zgłoszeniowy. Dokumenty nalezy wypełnić i przesłać na adres wydzialrolnictwa@mazovia.pl w terminie do 4 września br.

20 sierpnia 2019

Mazowieckie Barwy Wolontariatu

Marszałek Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w konkursie „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”.

Do konkursu zgłaszać można wolontariuszy, grupy wolontariuszy lub rodziny, które wspólnie podejmują działania społeczne. Zamierzeniami przedsięwzięcia są przede wszystkim: popularyzowanie i wyjaśnianie znaczenia wolontariatu, propagowanie inicjatyw mających za zadanie podniesienie prestiżu wolontariatu, zwiększenie poziomu wiedzy mieszkańców województwa o rodzajach wolontariatu i obszarach pracy wolontariuszy, a także zachęcanie Mazowszan do podejmowania aktywności wolontariackiej.

Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie.

8 sierpnia 2019